Wiosenna rewolucja UX 2014

Dodatnia temperatura  i świecące, po oknach, marcowe  Słońce,  dają znać, że nadchodzi kolejna pora roku. Mimo, że do pierwszego dnia wiosny pozostało jeszcze kilkanaście dni, to jest już ona wyczuwalna w powietrzu, ale nie tylko…

Zauważalne jest także wiosenne poruszenie w polskim środowisku user experience. Trwają przygotowania do kilku wydarzeń, które odbędą się właśnie wiosną tego roku. Na część z nich ruszyły już nawet rejestracje – także nie ma na co czekać!

Oto, jak przedstawia się wiosenna rewolucja UX w kalendarzu:

1. Ścieżka Design&UX podczas Inspiring Solution 26-28 marca 2014 – Warszawa

Studencka konferencja o zastosowaniach IT w biznesie,  a w niej ścieżka o projektowaniu nowych technologii z myślą o wrażeniach towarzyszących użytkownikom podczas interakcji. Brak line-upu, jednak patrząc po partnerach wspierających wydarzenie – np. Allegro, Google, Microsoft, Oracle – chyba warto się pojawić.

Rejestracja już wkrótce.

rodzaj imprezy: bezpłatna, więcej na:
WWW

2. Warsztaty UX – 4 kwietnia 2014 – Wrocław

Kolejna edycja magicznych warsztatów już wkrótce. Obecnie trwają prace nad tematyką wydarzenia.

rodzaj imprezy: bezpłatna, więcej na:
WWW

3. Sesja UX podczas 4developers – 7 kwietnia 2014 – Warszawa

4developers to konferencja dla wszystkich osób związanych z rozwojem IT – dla profesjonalistów i tych jeszcze raczkujących. Wśród planowanych ścieżek jest również jedna związana z UX i usability. Niestety dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany, z powodu przedłużonego Call for Papers. Warto wspomnieć, że zeszłoroczna impreza zebrała w jednym miejscu ponad 400 osób z Polski, jak i ze świata.

Trwa rejestracja.

rodzaj imprezy: płatna(150-400 zł), więcej na:
WWW

4. UX Poland 9-11 kwietnia 2014 – Warszawa

UX Poland raczej nie trzeba przedstawiać , bo to już 4 edycja tego wydarzenia. W tym roku organizatorzy również przygotowali niespodziankę dla uczestników – wiele znanych, znakomitych postaci wystąpi na scenie w Warszawie, m.in. Indi Young, czy Chris Avore (NASDAQ). Oprócz specjalnych gości zaprezentują się prelegenci wybrani ze zgłoszeń Call for Papers (było, aż 78 zgłoszeń z 13 krajów!).

Trzydniowe święto  UX w Polsce – na pewno warto tam być. Bilety dostępne od 28 lutego.

rodzaj imprezy: płatna, więcej na:
WWW

5. Ścieżka UX Design podczas NetVision 2014 12 kwietnia 2014 – Gdańsk

Jest to najbliższe nam wydarzenie, ponieważ pomagamy przy jego organizacji. NetVision to ogólnopolska konferencja biznesu i nowych technologii kierowana zarówno do studentów, jak i osób zainteresowanych tematyką. Ścieżka UX Design to przede wszystkim praktyka w formie 2,5 h warsztatów (przewidywanych jest 6), ale nie zabraknie też odrobiny teorii.

Szczegóły dotyczące NetVision i ścieżki w kolejnych wpisach.

rodzaj imprezy: bezpłatna, więcej na:
WWW

6. UX Camp17 maja 2014 – Gdańsk

UX Camp kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami UX, architektury informacji, badaniom, projektowaniu interakcji oraz ich wykorzystaniu w Product&Service Design. Wydarzenie będzie miało charakter sesji barcampowych (przewidywanych jest 40) mających formę od tradycyjnej prezentacji, krótkich warsztatów, dyskusji, po case study i demonstracje metod badawczych.

Bilety dla uczestników zostały już wykupione, jednak nadal można zgłaszać się jako prelegent.

rodzaj imprezy: płatna (66-86 zł), więcej na:
WWW

6 interesujących wydarzeń już niedługo – daty na pewno zapisane już w kalendarzu.  Jestem już teraz pewien, że bilety/wejściówki na te eventy rozejdą się jak świeże bułeczki. Dlatego do dzieła i ewentualnie do zobaczenia  🙂

About the author

Robert Warych

Pasjonat użytecznego projektowania. Na co dzień poszukuje śladów zastosowań UX w otaczającej nas rzeczywistości.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.