Pierwszy Polski UXCamp!

Sukces – to słowo najlepiej opisuje wydarzenie, które miało miejsce 17 maja w gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości – STARTER. Pierwszy w Polsce barcamp o tej tematyce – UXCamp, okazał się wydarzeniem bez precedensu. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z tego eventu.

 

200 uczestników, w tym 40 prelegentów

Te liczby mówią same za siebie. UXCamp cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno słuchaczy, jak i osób gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu User Experience. Zjechali z całej Polski, aby wspólnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Mimo, że pogoda nie dopisywała, o dobry humor nie trzeba było się mocno starać 😉

 

Merytorycznie

Pozostaje mały niedosyt. Ale nie taki związany z poziomem merytorycznym prelegentów i ich prelekcji. Najchętniej wysłuchalibyśmy każdej… Niestety nie ma tak dobrze i w każdej sesji zmuszeni zostaliśmy do wyboru 1 z 4 równolegle odbywających się prezentacji. Trudno jest jednoznacznie określić, która prelekcja wypadła najlepiej i wybrać tę jedną jedyną. Wszystkie, okraszone ciekawymi anegdotami, humorystycznymi przerywnikami i błyskotliwymi puentami – były na wysokim poziomie.

Mimo, że wystąpienia trwały tylko 25 minut (organizatorzy zadbali o to, aby sesje szły sprawnie), nie było miejsca na autopromocję, czy choćby najmniejszą dawkę bullshitu – prelegenci podeszli do tematu bardzo profesjonalnie.

 

Organizacja

Śmiało mogę powiedzieć, że w tej kwestii nie mam się do czego przyczepić. Maciek Saganowski i jego UXCamp Team doskonale podołał wyzwaniu. A sam fakt, że zdołał namówić na wystąpienie na naszym polskim, UX’owym podwórku Erica Reissa – duży szacun! Wysoko postawiliście sobie poprzeczkę, obyście za rok podnieśli ją jeszcze wyżej.

 

Podsumowanie

Nikt się chyba nie obrazi, jak wypowiem te oklepane słowa – nie mogę doczekać się drugiej edycji UXCamp – bo na nie, z pewnością, to wydarzenie zasłużyło. Miło było zobaczyć znajome twarze z Wrocławia, czy Warszawy i przy wieczornej tequili wymienić się wrażeniami z całego dnia.

UXCamp odniósł sukces, UXCamp był mega inspirujący i mimo, że to była dopiero pierwsza edycja – myślę, że na stałe wpisał się w kalendarz polskich wydarzeń związanych z UX. Bo kto z nas nie chciałby uczestniczyć w nim jeszcze raz? 🙂

P.S. Pomysł, aby do wydarzenia przemycić odrobinę grywalizacji, w postaci kuponów na tequilę był strzałem w dziesiątkę 🙂

źródło zdjęcia: http://uxcamp.pl

 

About the author

Michał Bączek

Projektant i badacz z ponad 4 letnim doświadczeniem w branży. Pracował przy rozwoju takich serwisów jak itaka.pl, gratka.pl, z których miesięcznie korzystają miliony Polaków. Obecnie organizator cyklicznej konferencji WUD Trójmiasto i UX Designer w Polska Press. Uzależniony od dobrej książki.

3 608 komentarzy

Leave a comment