Wiosenna rewolucja UX 2014

Dodatnia temperatura  i świecące, po oknach, marcowe  Słońce,  dają znać, że nadchodzi kolejna pora roku. Mimo, że do pierwszego dnia wiosny pozostało jeszcze kilkanaście dni, to jest już ona wyczuwalna w powietrzu, ale nie tylko…

Zauważalne jest także wiosenne poruszenie w polskim środowisku user experience. Trwają przygotowania do kilku wydarzeń, które odbędą się właśnie wiosną tego roku. Na część z nich ruszyły już nawet rejestracje – także nie ma na co czekać!

Oto, jak przedstawia się wiosenna rewolucja UX w kalendarzu:

1. Ścieżka Design&UX podczas Inspiring Solution 26-28 marca 2014 – Warszawa

Studencka konferencja o zastosowaniach IT w biznesie,  a w niej ścieżka o projektowaniu nowych technologii z myślą o wrażeniach towarzyszących użytkownikom podczas interakcji. Brak line-upu, jednak patrząc po partnerach wspierających wydarzenie – np. Allegro, Google, Microsoft, Oracle – chyba warto się pojawić.

Rejestracja już wkrótce.

rodzaj imprezy: bezpłatna, więcej na:
WWW

2. Warsztaty UX – 4 kwietnia 2014 – Wrocław

Kolejna edycja magicznych warsztatów już wkrótce. Obecnie trwają prace nad tematyką wydarzenia.

rodzaj imprezy: bezpłatna, więcej na:
WWW

3. Sesja UX podczas 4developers – 7 kwietnia 2014 – Warszawa

4developers to konferencja dla wszystkich osób związanych z rozwojem IT – dla profesjonalistów i tych jeszcze raczkujących. Wśród planowanych ścieżek jest również jedna związana z UX i usability. Niestety dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany, z powodu przedłużonego Call for Papers. Warto wspomnieć, że zeszłoroczna impreza zebrała w jednym miejscu ponad 400 osób z Polski, jak i ze świata.

Trwa rejestracja.

rodzaj imprezy: płatna(150-400 zł), więcej na:
WWW

4. UX Poland 9-11 kwietnia 2014 – Warszawa

UX Poland raczej nie trzeba przedstawiać , bo to już 4 edycja tego wydarzenia. W tym roku organizatorzy również przygotowali niespodziankę dla uczestników – wiele znanych, znakomitych postaci wystąpi na scenie w Warszawie, m.in. Indi Young, czy Chris Avore (NASDAQ). Oprócz specjalnych gości zaprezentują się prelegenci wybrani ze zgłoszeń Call for Papers (było, aż 78 zgłoszeń z 13 krajów!).

Trzydniowe święto  UX w Polsce – na pewno warto tam być. Bilety dostępne od 28 lutego.

rodzaj imprezy: płatna, więcej na:
WWW

5. Ścieżka UX Design podczas NetVision 2014 12 kwietnia 2014 – Gdańsk

Jest to najbliższe nam wydarzenie, ponieważ pomagamy przy jego organizacji. NetVision to ogólnopolska konferencja biznesu i nowych technologii kierowana zarówno do studentów, jak i osób zainteresowanych tematyką. Ścieżka UX Design to przede wszystkim praktyka w formie 2,5 h warsztatów (przewidywanych jest 6), ale nie zabraknie też odrobiny teorii.

Szczegóły dotyczące NetVision i ścieżki w kolejnych wpisach.

rodzaj imprezy: bezpłatna, więcej na:
WWW

6. UX Camp17 maja 2014 – Gdańsk

UX Camp kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami UX, architektury informacji, badaniom, projektowaniu interakcji oraz ich wykorzystaniu w Product&Service Design. Wydarzenie będzie miało charakter sesji barcampowych (przewidywanych jest 40) mających formę od tradycyjnej prezentacji, krótkich warsztatów, dyskusji, po case study i demonstracje metod badawczych.

Bilety dla uczestników zostały już wykupione, jednak nadal można zgłaszać się jako prelegent.

rodzaj imprezy: płatna (66-86 zł), więcej na:
WWW

6 interesujących wydarzeń już niedługo – daty na pewno zapisane już w kalendarzu.  Jestem już teraz pewien, że bilety/wejściówki na te eventy rozejdą się jak świeże bułeczki. Dlatego do dzieła i ewentualnie do zobaczenia  🙂

About the author

Robert Warych

Pasjonat użytecznego projektowania. Na co dzień poszukuje śladów zastosowań UX w otaczającej nas rzeczywistości.

One Comment

Leave a comment
  • Great goods from you, man. I have remember your stuff previous to and you are simply extremely magnificent. I actually like what you have received right here, really like what you are saying and the way in which wherein you are saying it. You make it entertaining and you continue to care for to stay it smart. I can’t wait to learn much more from you. That is really a great web site.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.